Jak zachować się na pierwszej randce

Jak zachować się na pierwszej randce

[Łacznie: 0 Średnia: 0]

Zaktualizowano: 6 października 2019 r.

Pierwsze randki przypominają jazdę na kolejce górskiej pod wpływem alkoholu. Jest początkowe wahanie, po którym decydujesz się jechać, potem przychodzi ekscytacja, a na koniec zbiera Ci się na wymioty kilka sekund przed zrzutem(Przesadziłem z tym porównaniem?). W ten sam sposób, pierwsza randka przeciąga Cię przez te same emocje. A umiejętność zachowania się na pierwszej randce ma kluczowe znaczenie dla tego, jak to wszystko się skończy.

Więc poznałeś fajną osobę, z którą masz zamiar się umówić. Ekscytujące? Całkowicie. Trochę się denerwujesz? Oczywiście to naturalne i nie ma w tym nic złego(On/Ona także się stresuje). Jak więc radzisz sobie z lękiem, który nieuchronnie towarzyszy pierwszej randce? Jakkolwiek brzmi to banalnie, bycie sobą jest prawdopodobnie najlepszą radą na pierwszą randkę. Zapewni Ci to nie tylko dobrą zabawę na pierwszej randce, ale także na drugiej randce i kolejnych.

Oto szczegółowy zestaw wskazówek na temat pierwszej randki, według moich doświadczeń!

1. Wybierz właściwą lokalizację pierwszej randki. Odpowiednie miejsce!

Wybrana lokalizacja nadaje ton randce. Jeśli nie wiesz już, jakie rodzaje aktywności lubisz, najlepiej wybrać neutralne, niskociśnieniowe miejsce, w którym możesz skupić się na poznawaniu się nawzajem i ustaleniu, jak dobrze się dogadujecie.

Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest udanie się do ładnej restauracji i odkrycie, zanim jeszcze Twoje jedzenie zostanie wydane, że wy dwoje nie “gracie do jednej bramki”. W tym scenariuszu i tak utknąłeś na takej randce na resztę posiłku. Czy ktoś może powiedzieć że jest “niezręcznie”?

Zamiast kolacji i filmu, zaproponuj spróbowanie lokalnego baru lub nowej, modnej kawiarni. Swobodne otoczenie służy jako dogodne miejsce do prowadzenia wciągającej rozmowy bez presji.
Jeśli czujesz się nieswojo, możesz wyjść po pierwszym drinku. Plus, gwar ludzi wokół ciebie jest wystarczająca, aby ekstrawertyk czuły się jak w domu. Ich mózgi rozwijają się w ruchliwym środowisku bez przytłaczających introwertyków, którzy preferują bardziej intymne ustawienia.

Przeczytaj również: 9 typów kobiet których należy unikać!

 

2.Nie spóźnij się.

Ta dziewczyna, z którą się spotykasz jest urocza i daje ci zastrzyk emocji i energii. Nie bądź nieudacznikiem, który pojawia się 10 minut później. W rzeczywistości, musisz być tym, który pojawia się tam kilka minut wcześniej, aby zdobyć idealny stół/miejsce.

erodate

Kiedy przyjedzie, zobaczy że wyglądasz spokojnie i zrelaksowany, a Ona będzie zaskoczona i pod wrażeniem.

3.Nie pij za dużo.

Nie ma tu wiele do powiedzenia bez brzmienia jak rodzic, ale pamiętaj o tym: Przyniesienie do domu przez kogoś, kogo ledwo znasz, nie jest zabawne ;(. Oczywiście, koktajl lub dwa mogą być zabawne i rozluźnić nastrój, ale musisz znać swoje ograniczenia. Picie na pierwszej randce z nowo poznaną osobą nigdy nie wychodzi na dobre. A może zaszkodzić bardziej niż jutrzejszy kac.

4. Bądź sobą. Bądź pewny siebie!

Bądź sobą. Może to zabrzmieć przesadnie i banalnie ale bycie sobą jest prawdopodobnie streszczeniem wszystkich wskazówek, które należy zastosować. Jak już wspomniano, przygotowanie do pierwszej randki daje ludziom tendencję do przesadnego robienia rzeczy, aby zrobić dobre wrażenie.

I często prowadzi to do tego, że rzeczy stają się niezręczne podczas rzeczywistej randki, ponieważ ludzie wystawiają akt(przedstawienie siebie w innym bardziej pozytywnym świetle może nie nazwał bym tego kłamstwem ale raczej podbijaniem swoje wartości przez zakłamywanie swojego obrazu), który nie pasuje do ich zwykłego “ja”. Co może być problemem podczas kolejnych spotkań z tą osobą – na kolejnych randkach.

5.Uspokój się. Poważnie wyluzuj!

Nie jesteś na rozprawie, w wywiadzie, ani nie prosisz ją/jego o rękę w małżeństwie. Więc uspokój się i pozwól, aby sprawy potoczyły się zgodnie z ich naturalnym tokiem postępowania. W ten sposób można znaleźć swój ja i skupić się na rzeczywistym momencie, a nie na tym, co druga osoba może myśleć o każdym twoim ruchu. To oczywiste że Ona będzie Cię oceniała ale tak już jest jeśli się zestresujesz to zaczniesz robić głupie rzeczy a to pogorszy twoją ocenę w jej oczach. Dlatego pamiętaj opanowanie i zimna krew tylko to Cię uratuję i pomoże w kryzysowych sytuacjach.

Przeczytaj również: Co zrobić gdy dziewczyna nie odpisuje?

 

6.Przygotuj się do rozmowy.

Jeśli jesteś spokojny lub masz społeczny niepokój, najbardziej nerwową częścią chodzenia na pierwszą randkę jest próba nawiązania wciągającej rozmowy z kimś, kogo ledwo znasz. Na szczęście, psychologowie odkryli kilka kluczy do idealnych rozmów randkowych.

Badania pokazują, że jeśli idziesz na randkę, szczególnie z kobietą, powinieneś zapomnieć o tandetnych pytaniach a zdecydować się na ciekawy starter rozmowy. Kobiety mają tendencję do oceniania pustych komplementów i nieudanych prób humoru słabo. Wolą bardziej randki na których iskrzy od tematów rozmów, które pokazują, że są ciekawe, inteligentne i kulturalne.

Nie wiesz, jak to zrobić? Znalazłem listę kilku pytań, które pomogą ci zrozumieć ludzi na głębszym poziomie. Warto jednak byś sam też zainteresował się tematem psychologi jeśli chodzisz na randki to na pewno nie zaszkodzi a pomoże tobie.

Oto trzy wspaniałe pytania do wykorzystania na pierwszej randce:

erodate

1) Biorąc pod uwagę wybór kogokolwiek na świecie, kogo chciałbyś mieć jako gościa na kolację?
2) Jakie jest Twoje najcenniejsze wspomnienie?
3) Co stanowiłoby dla Ciebie idealny dzień?
4) Jakie jest twoje niemożliwe marzenie?

Nie krępuj się zmienić ich frazę, aby brzmiały dla Ciebie naturalnie.

Kluczem do udanej rozmowy w każdym kontekście, ale szczególnie wtedy gdy próbujesz kogoś zadziwić, jest wzajemność. Kiedy ktoś dzieli się czymś o sobie lub zadaje ci pytanie, zawsze odpowiadaj, dzieląc się podobną historią lub zadając to samo pytanie. Jest to uprzejme i utrzymuje rozmowę na tym samym poziomie.

7.Nie mów o poprzednich związkach.(na pewno na pierwszej randce)

Zdrowy rozsądek podpowiada Ci, że jest to jedna z wielkich rozmów i ciekawy temat ale nie na pierwszych randkach!.(NIGDY) Jeśli mówisz o związku z przeszłości, to daje to jej pomysł, że szukasz odbicia w tym spotkaniu i że Ona ma być zastępstwem lub lekarstwem na dawny związek a to sprawi że może nie będzie chciała nadal się spotykać.

8. Kontakt wzrokowy i naturalny uśmiech.

Uśmiechnij się i nawiąż kontakt wzrokowy. Daj znać, że dobrze się bawisz, pamiętając o uśmiechu i utrzymywaniu kontaktu wzrokowego, co pokazuje, że słuchasz i dobrze się bawisz. Unikaj wymuszania wyrazu twarzy, ale staraj się, aby był on przyjemnie neutralny.

Jeśli masz trudności z utrzymaniem kontaktu wzrokowego, spróbuj wyobrazić sobie trójkąt utworzony między oczami i ustami. Co pięć do dziesięciu sekund przesuń wzrok na inny punkt tego trójkąta, abyś nie czuła że się gapisz, ale nadal wydajesz się być zainteresowany drugą osobą.
Nie wymuszaj uśmiechu ani śmiechu, kiedy nie wydaje się to prawdziwe. Naturalny uśmiech będzie wynikiem zabawnej lub przyjemnej rozmowy z randki lub naśladowania własnego uśmiechu – jeśli twoja randka nie wywołuje uśmiechu, być może to nie to!

9. Mowa ciała twoja i jej lub jego.

Bądź świadomy swojego języka ciała. Przyglądając się dokładniej, w jaki sposób prezentujesz się w randce w sposób, w jaki komunikujesz się zarówno werbalnie, jak i niewerbalnie. W rzeczywistości, twoje niewerbalny (język ciała i wyraz twarzy) są prawdopodobnie najgłośniejszą rzeczą, którą komunikujesz.(Strona która bardzo fajnie to opisuje – http://mowaciala.net/)

Wiem, że czasem może to wymknąć się spod kontroli – jak możesz być świadomy swojego języka ciała i nadal zachowywać się naturalnie? Wystarczy złapać znany negatywny język ciała i trochę go dopracować. Na przykład:

Jeśli jesteś zainteresowany tym, co ma do powiedzenia twoja randka, nie składaj rąk. Pochyl głowę do nich. Pochyl się. Są to niewerbalne wskaźniki pokazujące, że lubisz to, co mają do powiedzenia i chcesz usłyszeć więcej.

Jeśli chcesz wiedzieć, czy Twoja randka jest zainteresowana tym, o czym mówisz, poszukaj podobnych zachowań. Jeśli ich ręce są skrzyżowane lub ich stopy są odwrócone od Ciebie, możesz chcieć zmienić temat.

Powiedzenie komuś, że jesteś zainteresowany, to za mało – musisz się upewnić, że twoje ciało mówi to samo, aby zmaksymalizować przekaz. Jeśli wiesz, że chcesz wysłać pozytywne wibracje, pozwól swojemu ciału mówić za Ciebie.

Niezależnie od tego, czy stoisz przed barem, czy siedzisz po drugiej stronie stołu, kiedy Twoja randka pochyla się w Twoim kierunku, jest to wyraźny znak, że są przyciągani i chcą być bliżej Ciebie. Wręcz przeciwnie. Kiedy siedzą daleko do tyłu w fotelu lub robią krok do tyłu od Ciebie, pokazuje to ich dyskomfort z otoczeniem lub rozmową.

Przeczytaj również: Jak być atrakcyjnym dla dziewczyny

 

10. Wywiad…zebranie informacji.

W dzisiejszych czasach każdy z nas ma konta na portalach społecznościowych FB, Instagram czy Snapchat to źródła informacji o nas samych. Nawet pobieżne skanowanie mediów społecznościowych może pomóc z sugestiami dotyczącymi randki na przykład, co dana osoba lubi jakie strony odwiedza, muzyki słucha z kim się przyjaźni.

To wszystko można prosto wyciągnąć jeśli spotykasz kogoś na portalu randkowym lub podobnej aplikacji to niemal pewne że ta osoba ma profil na jakimś portalu społecznościowym.

Nie trzeba znać imienia czy nazwiska by odnaleźć taką osobę często wystarczy Google image i opcja wyszukiwania obrazków. Każdy z nas zostawia ślad w internecie trzeba tylko umieć szukać. To oczywiście nie oznacza że należy każda osobę z którą umówiliśmy się na randkę prześwietlać parę lat wstecz i jakiego obcego wywiadu jest agentem…jak jakiegoś szpiega ale warto po prostu zdobyć informację które mogą dać nam przewagę i oparcie podczas rozmowy.

Co warto wiedzieć o pierwszych randkach?

Pierwsze randki mogą być zabawne, ekscytujące, ale też nerwowe. Wszyscy ludzie chcą zrobić dobre wrażenie. Dlatego też starają się przemyśleć i nadmiernie się przygotować, aby pierwsza randka była niezapomniana. Podczas gdy przygotowanie jest dobre, najlepszym sposobem na udaną pierwszą randkę jest wiedza jak zachowywać się na pierwszej randce.

Sprawa wygląda tak. Niełatwo jest znaleźć miłość swojego życia, ale warto, kiedy tak się dzieje. I tak jak każdy inny cel, który chcesz osiągnąć, osiągnięcie go może wymagać sporo pracy i poświecenia. Może to być duża liczba nie udanych randkę ale nikt nie mówił ze będzie łatwo szukamy tej jednej idealnej a spotkamy wiele randkę które należy selekcjonować.

Źródła i informację

Dodatkowe informację z którymi warto się zapoznać i źródła dzięki którym powstał ten tekst znajdziesz tutaj:

1.

2.https://www.youtube.com/watch?v=DzGtUVwpXf8

3.https://dorotafilipiuk.pl/psychologia/psychologia-randki-5-waznych-wskazowek/

4.https://en.wikipedia.org/wiki/Dating

 

Baner NaughtyAppetite

Dodaj komentarz