Jak zapomnieć o dziewczynie raz na zawsze

Jak zapomnieć o dziewczynie raz na zawsze

[Łacznie: 0 Średnia: 0]

Zaktualizowano: 24 sierpnia 2019 r.

Istnieje wiele powodów dla których ktoś może chcieć zapomnieć o dziewczynie. Ona zrobiłeś coś źle lub jest całkowicie poza twoją ligą lub może po prostu masz ważniejsze rzeczy do zrobienie o które należy się martwić w twoim życiu. Bez względu na to jakie są Twoje powody to nie będzie łatwe, nadal może to być koszmar próbując pozbyć się ich z mózgu.

Bez względu na powód dla którego chcesz zapomnieć to może być trudne do zrobienia. Oto kilka wskazówek jak zapomnieć o dziewczynie na zawsze!

Próbujesz wszystkiego od rozpraszania się w pracy do zmuszania siebie aby nie myśleć o niej ale może skończyć się to tak że jej twarz miga przez twoje myśli tak czy inaczej. To może być naprawdę frustrujące i zniechęcające myślenia o dziewczynie o której chciałbyś po prostu zapomnieć. Mimo Ona wraca jak bumerang.

jak zapomnieć o dziewczynie

Dlaczego tak trudno jest zapomnieć o niektórych ludziach?

Prawda jest taka że mamy tendencję do zapamiętywania rzeczy o których wolimy zapomnieć z wielu różnych powodów. Po pierwsze jeśli chcesz o niej zapomnieć to prawdopodobnie jesteś zdenerwowany z jakiegoś powodu. Posiadanie emocjonalnego związku z czymś lub kimś sprawia że o wiele trudniej o tym zapomnieć. Tworzy się połączenie w naszej głowie, tworzymy uczucia nawet negatywne jak złość może utrwalać wspomnienia.

Po drugie im bardziej próbujesz o niej zapomnieć tym bardziej o niej myślisz. Świadomie próbujesz o niej zapomnieć ale to oznacza tylko że zastanawiasz się dlaczego chcesz o niej zapomnieć i to sprowadza cię z powrotem do punktu wyjścia. Swoista pętla lub pułapka umysłu w którą świadomie lub nie wpadamy.

Zakochanie – stan związania emocjonalnego z drugą osobą. Charakteryzuje się obsesyjnymi myślami o tej osobie i pragnieniem przebywania z nią. W przypadku niedostępności obiektu uczuć osoba zakochana nierzadko cierpi…

Źródło: Wikipedia/Zakochanie

 

1. Najpierw przestań szukać wymówek żeby się z nią zobaczyć.

unikaj kontaktu

Przestań myśleć w kategoriach tego gdzie może być i co może tam robić oraz przestań przypadkowo pojawiać się na jej drodze celowo czy nie. Będzie to trudne ponieważ będziesz musiał zmienić sposób w jaki postrzegasz swoją rutynę i zachowanie wobec niej ale zmiany w postrzeganiu są dobre. Pomaga to pamiętać że nie ma znaczenia dla niej gdzie jesteś i co tam robisz.

Przeczytaj również: 12 powodów dlaczego nie potrzebujesz dziewczyny:)

Nie myśl też o jej imieniu jako o jej imieniu. Musisz zniszczyć więź z jej imieniem oraz to jak na Ciebie działa. Powiedz sobie w duchu „To nie jest ważne, ona nie jest istotna jest wiele kobiet na świecie”. Powtarzaj to w kółko aż dźwięk jej imienia przestaną mieć sens i nic nie poczujesz.

2. Bądź zajęty.

Czas kiedy zaczynasz o niej myśleć najbardziej to czas kiedy się nudzisz czyli nic nie robisz. Jeśli nie masz o czym myśleć lub cokolwiek robić to Twój umysł automatycznie ucieka się do myślenia o niej z przyzwyczajenia.

Bądź zajęty znajdź jakiś problem i rozwiązuj go lub wymyśl sobie prace wszystko by zająć umysł jeśli chcesz zapomnieć o dziewczynie. Jeśli twój umysł nie ma żadnego “wolnego czasu” nie będzie w stanie myśleć o niej cały czas. Wkrótce „zaprogramujesz” mózg tak aby nie myśleć o niej w ten czy inny sposób.

3. Nie obwiniaj siebie.

bez winy

To takie kuszące by skoczyć w dół króliczej dziury i mieć obsesję na punkcie “Co by było gdybym zrobił X albo nie zrobił Y? Czy sprawy potoczą się inaczej? Szczerze mówiąc to nie ma znaczenia. To część przeszłości a przeszłość jest już martwa. Jesteśmy tym kim chcemy być dzisiaj i tylko to możemy kontrolować.

Poczucie winy za przeszłość i niepokój o przyszłość to bezużyteczne emocje które opóźniają naszą zdolność do życia dzisiaj w zrelaksowanej pewności siebie – a tego potrzebujesz obecnie najbardziej. Krzyczę głośno w myślach ale możesz też gdy jesteś sam “Stop! Stop! Stop! Stop!” za każdym razem gdy zaczynam bawić się myślami o użalaniu się nad sobą. Nie pozwól aby cokolwiek zakłócało twoją zdolność do cieszenia się dzisiaj.

Przeczytaj również: 9 typów kobiet których należy unikać!

Tylko pamiętaj: Na osi czasu całego twojego życia jest to prawdopodobnie drobne wydarzenie które w znikomy sposób wpłynie na Ciebie – pamięta i tak do tego podchodź.

4. Zaakceptuj to!

akceptacja siebie

erodate

To koniec stary. Zniknęli. To jest dla Ciebie najtrudniejsza część. Nawet jeśli wróci czy naprawdę chcę dziewczynę która Cię odrzuciła? Nie powinieneś nigdy akceptować kogoś kto nie chce być twoim partnerem.

Jeśli załóżmy (kto jest teraz taką sławną laską) nazywa się „Sławna laska1”(tu wstaw imię aktorki, modelki, piosenkarki) nie dostrzega mojego potencjału nie jest dla mnie odpowiednia!!!.

To takie proste. Jeśli rzucili cię za gówno które trzeba oczyścić z twojego życia to musisz to naprawić nie dla niej ale dla siebie.

Za każdym razem gdy przyłapiesz się na myśleniu o niej powtarzaj to głośno: “Ona nic nie znaczy i jest niczym”. Nie pogrążaj się w stracie i smutku. Bądź wdzięczny za dobre czasy którymi się dzieliłeś i wykorzystaj je jako motywację do znalezienia następnej miłości lub zdobycia innej kobiety! Twoja wartość nie ma nic wspólnego z jej aprobatą do Ciebie. Jeśli się nad tym zastanowić nie tęsknimy za nimi/nią tylko tak właściwie to tęsknimy za ich ideą. Tęsknimy za wyidealizowanym obrazem kobiety który utrwalił się w naszym mózgu czyli nie tęsknimy za nimi tak bardzo jak za ich wpływem na nas. Tęsknimy za byciem z kimś kto jest atrakcyjny, mądry zabawny i lubi nas. Ale zgadnij co? To już nie jest Ona.

5. Nie sprawdzaj ich Facebook/Instagram i innych kont społecznościowych.

Jeśli możesz oprzeć się patrząc na ich profile w mediach społecznościowych a następnie zrezygnować z subskrypcji z jej aktualizacji na Facebooku aby nie pojawiły się one w Twoim koncie na osi czasu. Nie ma wstydu w bólu. Nie jesteś nikomu winien dalsze wyjaśnienia lub usprawiedliwienia; to twój wybór i żyjesz według własnych standardów.

6. Spędzać czas z przyjaciółmi każdego dnia.

czas dla przyjaciół

To nie wymaga wyjaśnień. Wyczerpuje listę kontaktów dopóki nie spędzisz czasu z każdym kto mieszka w mieście i nie rozmawiał przez telefon z każdym kto nie mieszka w mieście. Przyjaciele są wspaniałym źródłem informacji dzięki któremu możesz utrzymać swój duch i nastrój w górze.

7. Nie odwiedzaj ponownie miejsc które odwiedzałeś razem z nim lub z nią.

nie chodz tam gdzie ja spotkałeś

Przestań przypominać o nieobecności ludzi w Twoim życiu nie odwiedzając miejsc które z nimi odwiedzałeś. Na przykład jeśli pójdziesz do restauracji którą często odwiedzałeś razem z byłym chłopakiem/dziewczyną twój umysł na pewno będzie przepełniony wspomnieniami o nich to proste.

Przeczytaj również: Jak poznać że ona Cię nie kocha?

Umysł silnie kojarzy ludzi z miejscami. Ponowne udanie się do takiego miejsca może zrujnować wszystkie twoje wysiłki by zapomnieć o kimś a ty możesz zacząć wszystko od nowa. Zrób listę tych miejsc i unikaj odwiedzania ich niezależnie od tego czy jest to sklep który pracowałeś ze swoim byłym szefem czy centrum handlowe w którym spędzałeś czas ze swoim byłym najlepszym przyjacielem.

8. Znajdź kogoś innego kto zajmie twój umysł.

znajdz inną sympatie

Jest to jeden z najlepszych sposobów aby zapomnieć o dziewczynie. Po prostu załatw sobie nową! To może być najlepszy sposób ale jest również najtrudniejszy ponieważ cierpisz. Ale jeśli pozwolisz sobie być zajęty z inną dziewczyną myślisz o niej coraz mniej.

9. Miej cierpliwość.

To może być naprawdę frustrujące rozumiem to. Musisz jednak pamiętać że jest wiele informacji o których musisz zapomnieć. Nie wszystkie dotarły tam w ciągu jednej nocy a i tak nie odejdą w ciągu jednej nocy. Miej cierpliwość i daj sobie trochę czasu. Zapominanie o osobie z ktorą Cię coś kiedyś łączyło jest trudne ale nie niemożliwe

Zapominanie o sympatii rady ogólne

Daj sobie dużo czasu żeby o kimś zapomnieć. Próba zapomnienia ukochanej dziewczyny czy chłopaka z głębi duszy lub usunięcie z umysłu wszystkich wspomnień narzeczonej to coś co może zająć miesiące jeśli nie lata.

Daj swojemu umysłowi sercu oraz duszy czas i przestrzeń do rozcieńczenia,a potem usunięcia wszystkich śladów ludzi o których próbujesz zapomnieć. Przypomnij sobie że czas leczy wszystkie rany i nie ma innego wyjścia jak tylko żyć dalej. Pozwól aby leczniczy balsam czasu zadziałał.

Pamiętaj że to właśnie spokojne morza i oceany nigdy nie ujawniają siły i odporności statku. Sposób w jaki doświadczysz burzy pokazuje z jakiego materiału jesteś wykonany. Uda ci się ja w to wierze, uwierz i TY!

I na koniec ostatnie zdanie które Cię wzmocni:
„ Człowiek często nie wie jaką siłę w duszy ma w sobie dopóki do niej nie sięgnie lub przypadek jej nie odkryje często też mało kto odkrywa że ma taką siłę w duszy a to wystarczająca moc by przetrwać i rozwiązać wszystkie problemy”

Źródła i dodatkowe informację.

erodate

Źródła i dodatkowe informację które zostały użyte do stworzenia tego artykułu lub odnośniki do treści gdzie znajdziesz więcej informacji na poruszany temat zapoznaj się z nimi bo warto poszerzać swoje horyzonty:

1.https://pl.wikipedia.org/wiki/Zapominanie

2.http://psychologia-ogolna.wyklady.org/wyklad/196_pamiec-psychologia.html

Baner NaughtyAppetite

Dodaj komentarz