Największe błędy w związku jakie możemy popełnić

Największe błędy w związku jakie możemy popełnić

[Łacznie: 0 Średnia: 0]

Zaktualizowano: 7 września 2019 r.

Każdy z nas ma swoje unikalne wyzwania i próby związane ze sposobem w jaki postrzegamy i współdziałamy z otaczającym nas światem. Dobrą wiadomością jest to że jeśli naprawdę chcesz wiedzieć jak sprawić by dziewczyna cię polubiła i była twoją dziewczyną wielu twoich wyzwań można uniknąć stając się bardziej świadomymi ogromnych różnic w sposobie w jaki mężczyźni i kobiety poruszają się po świecie.

Uwierz mi słyszę je wszystkie ale większość z nich mieści się w kilku kluczowych kategoriach. Dla uproszczenia chcę nakreślić kilka najczęstszych błędów w związkach które mężczyźni popełniają aby pomóc facetom zdobyć swoją dziewczynę – i zatrzymać ją.

Pytanie brzmi: dlaczego tak jest? W końcu jeśli wcześniej w związku działo się coś problematycznego dlaczego w tym czasie nie zajęto się tym problemem lub nie opracowano go?
Istnieje wiele powodów dla których pary nie rozwiązują ważnych problemów które pojawiają się na wczesnym etapie ich związku.

Po pierwsze kiedy po raz pierwszy zakochujemy się jest mniej prawdopodobne że pewne kwestie będą nam przeszkadzały niż wtedy gdy przestanie działać zaklęcie zwane zauroczeniem.

Przeczytaj również: Jak odzyskać dziewczyne lub chłopaka po zerwaniu Metoda, która faktycznie działa.

Po drugie gdy tylko staniemy się emocjonalnie zaangażowani w naszego partnera i zmotywowani do tego by relacja się powiodła możemy wahać się czy nie poruszyć kwestii które mogłyby spowodować konflikt i/lub uwypuklić różnice między nami.

1. Nigdy nie wykorzystuj przeszłości swojego partnera przeciwko niemu.

problemy w zwiazku

Intymność wymaga zaufania. W miarę jak pogłębiamy nasze relacje z innymi odsłaniamy część naszej historii która może obejmować osobiste historie niepewność a nawet traumy. Dzielimy się tymi rzeczami w nadziei że zostaną lepiej zrozumiani i zaakceptowani. Jeśli nasze objawienia spotykają się z osądem wycofujemy się do ochronnej skorupy i wycofujemy się emocjonalnie.

erodate

Najgorzej jest gdy osąd przychodzi gdy najmniej się go spodziewasz: Kiedy nie zgadzasz się ze swoim kumplem a oni wykorzystują twoją przeszłość aby cię obwiniać lub zniechęcać. Jest to ostateczne dźgnięcie w plecy. Twoje poczucie zdrady i naruszenia twoje tajemnicy.

Ludzie używają danych osobowych jako broni z powodu frustracji i bezradności nie zdając sobie sprawy ze stopnia szkód które wyrządzają. Jest mało prawdopodobne aby ich partner po tym ponownie im zaufał.

2. Nigdy nie omawiaj swoich relacji z osobami trzecimi.

Rozmowa z przyjacielem czy rodzeństwem lub matką na temat intymnej dynamiki Twojego związku jest wielkim błędem. Masz osobistą percepcję swojego partnera a twoje doświadczenie z tą osobą jest również wyjątkowe. Za każdym razem gdy mówisz o swoim związku ludzie czują się zmuszeni do wyrażania swoich opinii i służenia radą nawet jeśli o to nie prosiłeś. Nieuchronnie twoja jasność i intuicja są zamglone przez ich wkład. Dobrze myślący i opiekuńczy ludzie zaczynają przekazywać Ci swoje niepewne i złe doświadczenia zmuszając Cię do przejścia w tryb ochronny.

W rezultacie możesz stać się ostrożny, przesadnie analizować wszystko i zacząć zamykać swoje serce. Twój partner odczuwa że te ściany rozrastają się między wami a jego lub jej obrona też zaczyna działać. Nikt nie chce się zranić. Teraz oboje budujecie ściany nieufności i sabotujecie rozwój swojego związku.


Film omawia kilka problemów warto obejrzeć jest tego cała playlista

3. Nigdy nie śmiej się ze swojego partnera w otoczeniu społecznym.

erodate

Wszyscy uwielbiamy się śmiać i dobrze się bawić. Jednak nigdy nie baw się dobrze kosztem ukochanej. Poślizgnięcie się pomniejszanie żartów lub dzielenie się niesprzyjającymi osobliwościami na temat twojego kochanka pokazuje twój brak szacunku dla twojego partnera.

Przeczytaj również: Jak poznać że ona Cię nie kocha?

Mówisz zasadniczo: “Spójrz co muszę znosić” kontra “Czuję się tak szczęśliwy że mam tę osobę w swoim życiu”. Czy czujesz różnicę? Relacje zawsze są wyborem. Wybierasz partnera z którym chcesz być. Publicznie okazywane niezadowolenie źle odbija się również na Tobie. Oznacza to że jesteś niepewny albo że nie jesteś w stanie docenić dobra które jest w twoim życiu co oznacza że jesteś tym narzekającym partnerem.

4. Unikamy walk i konfliktów.

Nieporozumienia na pewno powstaną gdy będziecie mieszkać razem i odgrywać znaczącą rolę w życiu innych. Pary które akceptują te naturalne nieporozumienia i komunikują swoje uczucia są mniej skłonne do urazy w perspektywie długoterminowej. Jeśli coś cię niepokoi mów. Nie będziesz w stanie rozwiązać każdego problemu z wzajemną satysfakcją ale czasami samo wyrażenie siebie może mieć efekt oczyszczenia i złagodzenia konfliktu oczywiście nie przez wykrzykiwanie swoich racji drugiej osobie.

5. Skupiamy się na tym by mieć rację.

Częścią naszego instynktu przetrwania jest pragnienie aby mieć rację ale w związkach ten popęd musi być złagodzony. Poddaj się. Bądź miły. Daj swojemu partnerowi korzyści płynące z wątpliwości. Jeśli bardziej interesuje cię “wygrywanie” kłótni niż rozwiązywanie problemu musisz się cofnąć i zadać sobie pytanie czy zależy ci na swoim partnerze czy na twoim ego. Wszyscy jesteśmy winni destrukcyjnego zachowania ale pierwszym krokiem do zmiany jest uznanie naszych błędów.

6. Pozwalamy seksowi odejść.

Seks jest naturalny ale nie dzieje się to naturalnie w większości długotrwałych relacji. Jeśli pozwoliłeś aby seks się przesunął nadszedł czas aby o tym porozmawiać. Wypróbuj te trzy etapowe podejście:

  • 1. Powiedz swojemu partnerowi co kochasz w waszym życiu seksualnym.
  • 2. Opowiedz o szczytowym przeżyciu seksualnym.
  • 3. Zapytaj partnera w jaki sposób chciałby zostać uwiedziony.

7. Świętujemy tylko w święta.

Nie kocham Walentynek. I nie martwię się zbytnio o rocznice. Najważniejsze wydarzenia mogą być warte świętowania ale jeśli czekasz na nie raz lub dwa razy w roku tracisz codzienne możliwości świętowania swojego związku. Świętowanie może być tak proste jak stukanie szklanek przy kolacji podczas gdy poświęcanie dodatkowej sekundy na kontakt wzrokowy lub umieszczenie czekolady na poduszce partnera w piątek wieczorem aby zadzwonić w innym tygodniu czy zrobić niespodziankę. Małe gesty to te które podtrzymują relacje.

Przeczytaj również: Datezone – czyli początek czegoś nowego

Podsumowanie o związkach i błedach

Często też pozwalamy by zbyt wiele uciążliwych rzeczy znalazło się w początkowych fazach związku ponieważ nie jesteśmy świadomi fundamentalnej prawdy o związkach. Dynamika relacji jest jak beton – można je kształtować gdy beton jest jeszcze świeży ale szybko stają się sztywne i trudne do uformowania. Innymi słowy oczekiwania które stawiamy wcześnie w związku dawanie i przyjmowanie ról w które wchodzimy zwyczaje które przyjmujemy rytm dnia codziennego wszystko będzie szybko ustalone. Kiedy to się już stanie a często i prawie zawsze jest to na początku związku to zmiana tego jest o wiele trudniejsza ale nie niemożliwa.

Kiedy problemy pojawiają się na najwcześniejszych etapach związku i nie są rozwiązywane może pojawić się niewypowiedziane założenie że to co się wydarzyło jest do przyjęcia dla obu członków pary. Milcząca akceptacja a takie milczenie w dalszym etapie związku może spowodować wielkie szkody.

Źródła i dodatkowe informację.

Źródła i dodatkowe informację które zostały użyte do stworzenia tego artykułu lub odnośniki do treści gdzie znajdziesz więcej informacji na poruszany temat zapoznaj się z nimi bo warto poszerzać swoje horyzonty:

1.https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C5%82o%C5%9B%C4%87_i_odpowiedzialno%C5%9B%C4%87

 

Baner NaughtyAppetite

Dodaj komentarz